Üniversitemiz Taekwondo Spor  Kulübü tarafından “Sporda Yetenek Seçimi ve Sporcu Sakatlanmaları” adlı  konferans düzenlendi.

Üniversitemiz Yanlızbağ Yerleşkesi Eğitim Fakültesi Mavi Salonda gerçekleşen ve konuşmacı olarak  Beden Eğitimi  ve Spor Yüksekokulu  Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yazıcı ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Eser Ağgön’ün katıldığı programa öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Konferansta ilk olarak konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. Eser Ağgön,  sporda yetenek seçiminde ön şartlar ve yetenek seçim türlerinden bahsederek, sporda yeteneklerin erken yaşta belirlenmesinin önemine değindi. Bilinçli ve amaca yönelik yapılan antrenman ve organizasyonların, spora yatkınlık ve yeteneklerin seçimini hazırladığını belirten Yrd. Doç. Dr. Ağgön, sporun emek ve sabır da istediğini söyledi.

Programda spor sakatlanmalarının nedenlerini anlatan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yazıcı ise konuşmasında  antrenman ve müsabakalara katılan kişilerin bedenen, ruhen ve sosyal yönden iyi olması gerektiğine dikkat çekti.