ORMAN HAFTASI

Üniversitemizde Fidan Dikim Töreni

Dünya Ormancılık Günü münasebetiyle Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile geleceğe bir fidan da sen dik etkinliği gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Yalnızbağ Yerleşkesinde gerçekleştirilen programa Vali Vekili Yaşar Kemal Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan ULUTAŞ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Erzincan Orman İşletme Müdürü Tekin Işık, üniversitemiz üst yönetimi, akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Erzincan Orman İşletme Müdürü Tekin Işık, Dünya Ormancılık Gününün ülkemizde 45 yıldır coşkulu bir şekilde kutlandığını belirterek, ormanların korunmasının ve geliştirilmesinin günün amaçları arasında olduğunu dile getirdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu da ülkemizin orman fakiri olduğuna dikkati çekerek, dikilecek her bir fidanın önemine değindi. Çapoğlu, “Ormanlarımızı zenginleştirmek için herkes fidan dikmeli, damlaya damlaya göl olur. Dikilecek her bir fidan ormanların temelini oluşturacaktır” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu.